مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز با بیان اینکه هیچ مدیرکلی در استان از میان بانوان انتخاب نشده است گفت: تأکید بر انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی جدا از موضوع مهم شایسته‌سالاری نیست.
کد خبر: ۶۶۵۴۵۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴ 09 October 2018

 مریم اسماعیلی‌فرد در همایش هم‌اندیشی مدیران زن استان البرز که در استانداری البرز برگزار شد؛ گفت: بررسی پست‌های مدیریتی در استان البرز نشان می‌دهد که هیچ مدیرارشد یا مدیرکلی از میان زنان انتخاب نشده است.

اسماعیلی‌فرد افزود: در استان البرز فقط سه مدیر میانی از میان بانوان منصوب شده است که امیدواریم با تدبیر مسئولان استان این رقم افزایش یابد.

وی در خصوص وضعیت به کارگیری مدیران زن در رده‌های پایین‌تر نیز اعلام کرد: در این حوزه 45 زن پست‌های مدیریتی را در نهادهای مختلف بر عهده دارند که در این میان بهزیستی، آبفا، بانک ملی، شهرداری و تأمین اجتماعی بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده‌اند.

این مسئول در ادامه تأکید کرد: البته هدف ما از بحث در مورد اهمیت انتصاب بانوان جدا از شایسته‌سالاری نیست و در این زمینه به دنبال شایستگی هستیم.

وی در بخشی دیگر از راه‌اندازی سامانه دولت‌زنان در استان البرز خبر داد و گفت: این سامانه به منظور جمع‌آوری بانک اطلاعاتی از زنان توانمند استان در راستای رایزنی برای انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی راه‌اندازی شده و اطلاعات آن نیز توسط خود زنانی که فکر می‌کنند توان مدیریتی دارند وارد می‌شود و این افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه رزومه خود را بارگذاری کنند.

در ادامه این نشست برخی از مدیران حاضر به بیان دغدغه‌های خود در حوزه زنان پرداختند.

عدم شایسته سالاری نه تنها در حوزه زنان بلکه در حوزه مردان نیز از جمله دغدغه‌های مطرح شده در این همایش بود؛ علاوه بر این برخی مدیران زن استان نیز از برخورد نامناسب با مدیران زن نه فقط در ایران بلکه در جهان به عنوان یکی از معضلات بیان شد.

دیده نشدن زنان و عدم اولویت دادن به کار آنان در پست‌های مدیریتی، لزوم تلاش چندبرابری در قبال یک مدیر مرد برای دیده شدن و حقوق نابرابر از دیگر مواردی بود که در این همایش مطرح شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار