رئیس پلیس راه البرز گفت: اکنون تمام راه های این استان باتوجه به بارش برف وباران لغزنده است که بایستی رانندگان با احتیاط بیشتر رانندگی کنند.
کد خبر: ۵۶۵۵۷۱
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸ 13 February 2018

به گزارش تابناک : سرهنگ رضا گودرزی  افزود: درجاده کرج -چالوس از محدوده دیزین به سمت کندوان بارش به صورت برف و دربقیه محورها از جمله آزادراه های استان البرز به صورت باران است که سبب لغزندگی شده است. 

وی اضافه کرد: همراه داشتن زنجیر چرخ در محورهای کوهستانی بویژه جاده کرج -چالوس و طالقان الزامی است. 

گودرزی از رانندگان خواست قبل از حرکت در محورهای برفگیر ، وضعیت سالم بودن زنجیر چرخ خودروها را بررسی کنند. 

وی افزود: علاوه بر زنجیر چرخ ، سالم بودن بخاری و برف پاک کن از موارد مهمی است که رانندگان بایدمدنظر قراردهند. 

رئیس پلیس راه البرز یادآور شد: همراه داشتن تجهیزات زمستانی، لباس گرم و غذای کافی از دیگر توصیه های پلیس راه به رانندگان است. 

وی گفت : پلیس راه استان البرز با آمادگی کامل درتمام راه های این استان برای هرگونه خدمات امدادی و انتظامی در محل های مورد نظرمستقر شده است. 

وی خاطرنشان کرد: اکنون تمام راه های استان البرز به غیراز محور شمشک دیزین بازو تردد درآن جریان دارد. 

گودرزی به وضعیت ترافیکی محورهای ارتباطی استان اشاره کرد و افزود: ترافیک درراه های البرز درخط جنوبی آزدراه کرج -قزوین ازمحدوده ترمینال شهید کلانتری تا پل فردیس و در آزادراه تهران -کرج ازمحدوده پل فردیس تا گرمدره سنگین است. 

وی تاکید کرد: رانندگانی که قصد عبور از محورهای مختلف این استان را دارند ضمن تجهیز خودروهای خود به وسایل ایمنی، قبل از حرکت، اطلاعات لازم درمورد وضعیت جاده ها را از پلیس راه کسب کنند. 

گودرزی همچنین از رانندگان بویژه در آزادراه ها خواست ضمن کنترل سرعت و رعایت قوانین ، در صورت وقوع هرگونه حادثه در مواقع بارندگی و مه آلود بودن هوا، چراغ های بزرگ خودروهای خود را روشن نگه دارند. 

استان البرز دارای یکهزارو450کیلومتر آزاد راه ، بزرگراه ، راه اصلی و فرعی است که 18 درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان می باشد. 

 

 

منبع : ایرنا 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار