معاون استاندار تاکید کرد
برای پیشگیری از خسارت های ناشی از سیلاب شهری توجه به آبراه های تهران – نظرآباد در این استان ضروری است.
کد خبر: ۵۵۶۱۴۴
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰ 23 January 2018

به گزارش تابناک البرز، معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار البرز گفت: برای پیشگیری از خسارت های ناشی از سیلاب شهری توجه به آبراه های تهران – نظرآباد در این استان ضروری است.


خسرو ارتقایی روز سه شنبه در همایش مدیریت و مهندسی سیلاب با رویکرد سیلاب های شهری در سالن میلاد کرج، افزود: در این مسیر آبراه هایی را شاهد هستیم که اکنون برای تردد خودروها از آن استفاده می شود، بنابراین باید تصمیم گیری زیرساختی برای آنها داشت.


وی ادامه داد: با توجه به خشکسالی که اخیرا شاهد آن بودیم به هنگام بارش باران با حجم بالایی از رسوبات مواجه می شویم که لازم است تدابیر جدی صورت گیرد.


معاون استاندار البرز تاکید کرد: در طراحی ها باید تصمیم سازی جامع داشت و در بستر رودخانه ها نباید هیچ نوع ساخت وسازی صورت گیرد.


وی اضافه کرد: نگاه جامع به مقوله سیلاب درالبرز با داشتن سازه های ایمن ضروری است و درسیل سیجان دیدیم که ساخت و سازهای بستررودخانه و درحریم منابع طبیعی چه خسارت هایی را به بار آورد.


وی خاطرنشان کرد: بافت بسترهای رودخانه را باید بصورت طبیعی حفظ کرد و دراین زمینه می توان از تجارب کشورهای دیگر برای توسعه طرح های گردشگری نیز بهره گرفت .


معاون استاندار البرز گفت: اقدامات خوبی در البرز شروع شده مرکز تحقیقات آب مطالعات خوبی را با تجربه سیل سیجان دارد و شهرداری کرج در خصوص پهنه بندی سیل اقداماتی را شروع کرده که انتظارمی رود هرچه سریعتر شاهد نتیجه بخشی آنها باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار