سرمربی تیم ملی با تغییرات زیاد در ترکیب تیمش باعث شده هنوز دقیقا کسی نداند این تیم قرار است در جام جهانی 2018 با چه نفراتی به میدان برود.
کد خبر: ۵۲۳۹۳۴
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۰ 13 November 2017

به گزارش تابناک : تیم ملی ایران بعد از پیروزی دو بر صفر برابر ازبکستان که صعودش به جام جهانی قطعی شد، در دو بازی تشریفاتی برابر کره و سوریه به میدان رفته است و البته بعد از پایان مرحله انتخابی جام جهانی هم 3 بازی دوستانه با توگو، روسیه و پاناما برگزار کرده است که با بازی دوستانه امشب برابر پاناما تعداد بازی های این تیم به 4 بازی می رسد.


اما نکته عجیب ماجرا این است که کی روش در هر بازی تغییراتی زیادی را در ترکیب تیمش داده است و هرگز با یک ترکیب ثابت به میدان نرفته است که این خود نشان می دهد سرمربی پرتغالی تیم ملی هرگز اعتقادی به استفاده از یک ترکیب ثابت ندارد.


جالب است که بدانید کی روش در 6 بازی تیمش از بعد از بازی با ازبکستان 30 تغییر در ترکیب تیمش داشته است که این موضوع کار حریفان ایران را برای شناخت ترکیب اصلی این تیم حسابی سخت می کند.

 

سوریه نسبت به کره؛ 3 تغییر
کی روش ترجیح داد برای بازی با سوریه را با 3 تغییر نسبت به بازی با کره به زمین بفرستد. در این بازی علی کریمی به جای سعید عزت اللهی، مهدی طارمی به جای وحید امیری و سردار آزمون به جای رضا قوچان نژاد به میدان رفتند.


توگو نسبت به سوریه؛ 10 تغییر
کی روش  برای بازی دوستانه با توگو ترجیح داد بیشتر از بازیکنانی استفاده کند که چندان سابقه ملی ندارند و به همین دلیل نسبت به بازی با سوریه ترجیح داد 10 تغییر در ترکیب تیمش بدهد. برای این بازی نسبت به بازی با سوریه حامد لک به جای بیرانوند، روزبه چشمی به جای مرتضی پورعلی گنجی، محمد حسین کنعانی زادگان به جای محمد انصاری، احسان حاج صفی به جای میلاد محمدی، سعیدعزت اللهی به جای علی کریمی، احمد عبدالله زاده به جای احسان حاج صفی، مهدی ترابی به جای مهدی طارمی، سامان قدوس به جای علیرضا جهانبخش، کاوه رضایی به جای اشکان دژاگه و کریم انصاری فرد به جای سردار آمون بازی کردند.


روسیه نسبت به توگو؛ 8  تغییر
نکته جالب این است که تیم ملی در بازی روسیه با 9 تغییر نسبت به بازی با روسیه وارد زمین باشد. در این بازی بیرانوند به جای لک، سیدجلال حسینی به جای کنعانی زادگان، پورعلی گنجی به جای روزبه چشمی، امید ابراهیمی به جای احمد عبدالله زاده، وحید امیری به جای مهدی ترابی، علیرضا جهانبخش به جای سامان قدوس، مهدی طارمی به جای کاوه رضایی و سردار آزمون به جای کریم انصاری فرد بازی کرد.


پاناما نسبت به روسیه؛ 5 تغییر
تیم ملی در بازی با پاناما نسبت به بازی با روسیه با 5 تغییر وارد زمین شد. در این بازی روزبه چشمی به جای سیدجلال حسینی، سعید آقایی به جای حاج صفی، احمد عبدالله زاده به جای امید ابراهیمی، سامان قدوس به جای علیرضا جهانبخش و اشکان دژاگه به جای وحید امیری به میدان رفتند.


ونزوئلا نسبت به بازی با پاناما؛  4 تغییر
سعید عزت اللهی مانند دیدار با پاناما در این دیدار در ترکیب اصلی تیم ملی حضور دارد اما علی کریمی جانشین احمد عبدالله زاده شده است. سامان قدوس نیز در این دیدار مانند کریم انصاری فرد و مهدی طارمی نیمکت نشین شد تا وحید امیری، رضا قوچان نژاد و علیرضا جهانبخش از ابتدا در ترکیب تیم ملی قرار بگیرند.

 

ترکیب تیم ملی برابر 6  حریف آخر خود به شرح زیر است:


کره جنوبی- ایران
علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، محمد انصاری، رامین رضاییان، میلاد محمدی، سعید عزت‌اللهی، احسان حاج‌صفی، علیرضا جهانبخش، وحید امیری، اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد

 

ایران- سوریه

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، محمد انصاری، میلاد محمدی، رامین رضاییان، احسان حاج صفی، علی کریمی، اشکان دژاگه، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی و سردار آزمون

 

ایران- توگو

حامد لک، روزبه چشمی، محمدحسین کنعانی زادگان، وریا غفوری، احسان حاج صفی، سعید عزت اللهی، احمد عبدالله زاده، مهدی ترابی، سامان قدوس،  کاوه رضایی و کریم انصاری‌فرد


روسیه- ایران
علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، وریا غفوری، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، سعید عزت اللهی، وحید امیری، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی و سردار آزمون

 

ایران - پاناما
علیرضا بیرانوند، روزبه چشمی، مرتضی پورعلی‌گنجی، وریا غفوری، سعید آقایی، احمد عبدالله‌زاده، سعید عزت‌اللهی، سامان قدوس، اشکان دژاگه، مهدی طارمی و کریم انصاری‌فرد


ایران- ونزوئلا

علیرضا بیرانوند، رامین رضائیان،مرتضی پورعلی گنجی ،سید جلال حسینی ،احسان حاج صفی ،سعید عزت اللهی،علی کریمی ،اشکان دژاگه ،علیرضا جهانبخش ،وحید امیری و رضا قوچان نژادمنبع : ورزش سه 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار