معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار با سفیر انگلیس با اشاره به اینکه پیام برجام توانایی دستیابی به توافق از طریق گفت‌وگو در دنیای درگیر جنگ و مخاصمات ویرانگر است، بر ضرورت حفظ این توافق برای همه جهان تاکید کرد.
کد خبر: ۵۲۱۸۹۸
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۴ 09 November 2017
به گزارش تابناک : در دیدار معصومه ابتکار با نیکلاس هاپتون که به منظور گسترش روابط و تقویت حوزه‌های مشترک فعالیت با محوریت اشتغال زنان انجام شد، محورهای اصلی، سه حوزه اهمیت توافق هسته‌ای، نقش ایران در مبارزه با افراطی‌گری و تلاش برای رونق کسب و کار زنان بود.

وی با اشاره به اینکه در جامعه ایران با رعایت هنجارها و ارزش‌های اخلاقی، زنان توانسته‌اند در محیط‌های کاری فضایی امن‌تری را تجربه کنند، گفت: مقام بانوان حفظ شده و این از ویژگی‌های جامعه ایران است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با ذکر این مطلب که بانوان فعال در عرصه‌های تجاری و اقتصادی ایران و انگلستان می‌توانند تجربیات خود را در عرصه فعالیت‌های اقتصادی به اشتراک بگذارند، به گستره فعالیت زنان ایرانی در حیطه صنایع دستی اشاره کرد و آن را ظرفیت عظیمی برای تبادلات تجاری دانست.

ابتکار افزود: دولت دوازدهم بر حل مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال برای جمعیت بزرگ زنان فارغ‌التحصیل اهتمام دارد و به دنبال تغییرات تدریجی اما مستمر در وضعیت زنان از طریق توانمندسازی و بهبود شرایط کسب و کار است.

وی با اشاره به اینکه مسیر رسیدن به فرصت‌های شغلی مطلوب و برابر، مسیری طولانی و دشوار است، فعالیت‌های دولت دوازدهم را در همین راستا دانست.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به مراسم روز جهانی «مقابله با اثرات جنگ بر محیط زیست با تأکید بر نقش زنان و خانواده که این هفته در موزه دفاع مقدس برگزار شد» به بیان تجربه ایران از تأثیرات مخرب جنگ بر محیط زیست و انسان‌ها پرداخت و با ذکر این مطلب که ایران به عنوان قربانی سلاح‌های کشتار جمعی خود را حافظ صلح می‌داند، اظهار داشت: ایران همواره برای برقراری امنیت و آرامش و صلح در منطقه خواهد کوشید.

ابتکار به وضعیت اسف‌بار زنان و کودکان یمن و میانمار نیز اشاره و اظهار امیدواری کرد که سیاستمداران و تصمیم‌گیران همچنین سازمان ملل متحد برای حل بحران در این کشورها اقداماتی جدی اتخاذ کند.

در این دیدار نیکلاس هاپتون، سفیر انگلستان به اهمیت توافق هسته‌ای اشاره کرد و نقش ایران را به عنوان کشوری امن و با ثبات در منطقه برای مقابله با افراطی‌گری و خشونت مورد توجه قرار داد.

وی ضمن تاکید بر اهمیت اجرایی شدن کامل برجام در مناسبات بین‌المللی، تعهد کشورش در این موضوع را یادآوری کرد.

سفیر انگلیس با تاکید بر اهمیت حفظ برجام، توافق هسته‌ای را دستاوردی جهانی دانست و از تیم مذاکره‌کننده به خاطر تلاش‌های ارزشمند برای صلح جهانی قدردانی کرد.

هاپتون همچنین برگزاری برنامه‌های دوجانبه میان زنان موفق انگلیسی در عرصه‌های اقتصادی و بانوان فعال ایرانی در زمینه کسب و کار، مشارکت و انتقال تجربیات میان این دو گروه را مفید دانست.

منبع : ایلنا 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار