مهندس شهریار آقایی خبر داد
بسته سرمایه گذاری برای استفاده از فرصت های مالی سرمایه گذاران در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برای توسعه میدانهای گازی،نفتی و احداث ایستگاههای تقویت فشار مشتمل بر ۵.۵ میلیارد دلار برآورد شد.
کد خبر: ۵۰۵۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰ 08 October 2017
به گزارش تابناک البرز به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران؛ ​شهریار آقایی، مدیر برنامه ریزی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران درباره فرصت های سرمایه گذاری در این طرح ها اظهار داشت: فرصت های سرمایه گذاری شامل  احداث ایستگاه های تقویت فشار گاز میدان های کنگان، هما، وراوی، نار و سرخون است. همچنین توسعه میدان های گازی هالگان، سفیدزاخور ، سفیدباغون، دی ،آغار ،مدار، پازن ،خارتنگ ، تابناک و گردان در ردیف توسعه میدان های گازی قرار دارد.
 
وی درباره توسعه میدان های نفتی افزود: میدان های نفتی آبان، پایدار، پایدار غرب ، دانان، چشمه خوش ، دالپری ، نفت شهر ، سومار ، دهلران و خیام شامل برنامه توسعه ای می شود.

این مقام مسوول  در رابطه با طرح ها و پروژه های در دست اقدام این مدیریت تصریح کرد: در این مدیریت، بودجه ریزی ، کنترل تعداد ١١طرح  ، ٨١ پروژه و ١٥٧٤ زیر پروژه به طور مستمر در حال انجام است . هم اکنون حدود ٢٥٠ پروژه در حال اجراست که ٢٠٠ مورد آن در بخش مدیریت مهندسی و ساختمان و ٥٠ پروژه در شرکتهای تابعه را شامل می شود.

مدیر برنامه ریزی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در رابطه با پروژه های عمده در دست اجرای این شرکت خاطرنشان کرد: طراحی، ساخت و نصب واحدهای فرآورشی بخش گاز پالایشگاه فراشبند با هدف فرآورش روزانه ٢٠میلیون متر مکعب گاز از میدان آغار  با حدود ٣٠ درصد پیشرفت در حال اجراست. همچنین طرح جمع آوری و تزریق گاز همراه میدان سروستان و سعادت آباد در مراحل پایانی آن قرار دارد.

آقایی درباره طرح جمع آوری و تزریق گاز همراه میدان نفتی چشمه خوش اظهار داشت: این طرح با هدف جمع آوری گازهای همراه نفت جهت تامین خوراک NGL۳۱۰۰ و تزریق گاز در میدان چشمه خوش بوده و هم اکنون پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است و باید  تا قبل از اتمام واحد NGL۳۱۰۰  به بهره برداری برسد.

این مقام مسوول از انجام مطالعات مفهومی، طراحی پایه و تهیه اسناد مناقصه EPCطرح احداث ایستگاه تقویت گاز میدان هما خبر داد و افزود: این طرح به منظور نگهداشت سقف تولید به میزان بیش از ١٨ میلیون متر مکعب گاز در فصول گرم و برداشت روزانه ٢٢ میلیون متر مکعب در روز در ماههای سرد سال صورت گرفته و پیشرفت آن ٩٠ درصد است.

وی درباره طرح ذخیره سازی گاز در مخزن شوریجه D و تامین سوخت پایدار برای پنج استان شرقی و شمالی کشور تاکید کرد:جهت دستیابی به تامین سوخت پایدار گاز پنج استان شرقی و شمالی کشور ، اجرای این طرح در دستور کار قرار گرفت .در این راستا  حفاری ١١حلقه چاه ، تهیه و نصب تسهیلات شش حلقه چاه به اتمام رسیده است.همچنین احداث مرکز جمع آوری نیز در مراحل پایانی آن قرار دارد. لازم به ذکر است سال گذشته در مجموع یک میلیارد و ٣٩٠ میلیون متر مکعب گاز به این مخزن تزریق و یک میلیارد و ٢٦٧ میلیون متر مکعب برداشت شده است.

مدیر برنامه ریزی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از حفاری ۱۸حلقه چاه طی سال جاری خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد چاه ، تاکنون پنج حلقه چاه حفاری شده و بقیه چاه ها نیز در حال حفاری یا برنامه  انجام حفاری قرار دارد.

بر اساس این گزارشطی شش ماه اول امسال تعداد ٣٥ شرح نیاز از سوی شرکتهای بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی ، شرق و غرب مورد بررسی قرار گرفت و در کمیته های بررسی فنی و عملیات فنی در حال انجام فرایند بررسی و تصویب قرار دارد. همچنین با وجود کاهش اعتبارات داخلی در شش ماه دوم سال گذشته ، با اولویت بندی طرحها و پروژه ها ، تعداد ١٤٠ شناسنامه پیمان بررسی شد.
 
لازم به توضیح است، مهندس شهریار آقایی از مدیران ملی استان البرز است.
 
انتهای پیام/
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار