فدارسیون جهانی فوتبال تغییراتی را در شیوه‌ انتخاب بهترین بازیکن فوتبال دنیا اعمال کرده است.
کد خبر: ۴۲۵۵۹۴
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴ 17 May 2017
به گزارش تابناک : به نقل از تسنیم فیفا برای تعیین برنده جایزه «The Best»، جایزه بهترین بازیکن فوتبال دنیا در هر سال، سازوکار جدیدی را اعمال کرده است بدین نحو که معیار شایستگی یک بازیکن برای کسب این جایزه بهترین بودن او در یک فصل از فوتبال باشگاهی است نه بهترین بودنش در طول یک سال خورشیدی.

در حال حاضر تنها در فوتبال آمریکای جنوبی است که یک فصل از فوتبال باشگاهی در یک سال برگزار می‌شود و در دیگر کشورهای دنیای، هرفصل طی دو سال برگزار می‌شود.

با اعمال طرح زمانی جدید فیفا برای انتخاب کاندیداها، زمان رأی‌‌گیری برای انتخاب بهترین بازیکن دنیا نیز جلو کشیده خواهد شد و به ابتدای هر فصل منتقل می‌شود تا افراد واجد شرایط رأی دادن، صرفاً عملکرد بازیکن در طول یک فصل را مد نظر داشته باشند. به این ترتیب در اروپا بازیکنی که به عنوان مثال در یک فصل از لیگ قهرمانان اروپا عملکرد خوبی داشته باشد، شانس زیادی برای بردن جایزه فیفا دارد و در این فصل هم به نظر می‌رسد که کریستیانو رونالدو از رئال مادرید و جان لوئیجی بوفون سنگربان یوونتوس که تیم‌های‌شان در لیگ قهرمانان فینالیست شده‌اند بیشترین شانس را برای کسب حداکثر آراء دارند.

درهمین حال اعلام شده است که شهر لندن برای برگزاری مراسم بهترین‌های فوتبال در فصل 17-2016 انتخاب شده است و این مراسم روز 23 اکتبر (اول آبان) برگزار می‌شود.
۲۰ میلیون تن زباله در سال نتیجه فرهنگ غلط و نبود مدیریت است

چالش های اقتصاد ایران در سال ۹۶

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار