معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان البرز گفت: دور نخست از دومین دوره مسابقات مناظره دانشجویی استان البرز روز گذشته با شرکت 14 تیم از دانشگاه‌های خوارزمی، علوم پزشکی، فرهنگیان، آزاد و پیام نور به پایان رسید.
کد خبر: ۴۲۱۴۱۰
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۳ 09 May 2017
به گزارش تابناک البرز؛ دورنخست مسابقات مناظره دانشجویی استان البرز با صعود 8 تیم پایان یافت
احمد رضا فیروزی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگارایرنا افزود: در این دور 14 تیم به رقابت پرداختند و در نهایت هشت تیم میخک، امیرکبیر و مبین از دانشگاه فرهنگیان، حکیم فردوسی از دانشگاه حکیم فردوسی، اینفینیتی و پژواک از دانشگاه خوارزمی، بوعلی از دانشگاه علوم پزشکی و ققنوس البرز از دانشگاه پیام نور به مرحله دوم راه یافتند.
وی تاکید کرد: برای توسعه فرهنگ گفت و گو و گفتمان در کشور و در راستای مطالبات رهبری در خصوص کرسی‌های آزاداندیشی، این دوره مناظرات شکل گرفت.
فیروزی افزود: جهاد دانشگاهی در یک چهارچوب استاندارد دست به طراحی مناظراتی زد که هم به صورت مسابقه باشد و هم در آن استانداردهایی وجود داشته باشد تا مناظره کنندگان اصول مناظره را رعایت کنند.
وی با بیان اینکه رعایت اصول مناظره در چنین مسابقاتی می تواند برای کشور مفید باشد تصریح کرد: این مسابقات تمرینی برای گفت و گوی متقابل، تحمل آرا متفاوت و نظرات مخالف است.
گفتنی است دور دوم مسابقات مناظره دانشجویی دوشنبه(25 اردیبهشت) به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز در دانشگاه خوارزمی برگزار خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار