رتبه برتر کشوری در البرز؛
در مسابقات نوآوردگاه کارآفرینی با کاربردهای فضایی اختراع علمی عصای سفید هوشمند البرز برتر کشوری شد
کد خبر: ۴۲۱۳۹۹
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۸ 09 May 2017
به گزارش تابناک البرز، تیم پرومکس انجمن دانشجویی مکانیک این دانشگاه در رویداد ملی کسب و کار در حوزه فناوری فضایی که تحت عنوان نوآوردگاه در مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شد، توانست با ارائه عصای سفید هوشمند به مقام اول دست یابد.

مسابقات نوآوردگاه کارآفرینی با کاربردهای فضایی با حضور 86 نفر برگزار شد که در مرحله پایانی و از میان 10 تیم شرکت کننده، تیم ویراف با طراحی عصای سفید هوشمند موفق به کسب مقام اول شد.

در نخستین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری مراکز عالی و دانشگاه‌های استان البرز هم تیم آدمون موفق به کسب مقام برترین تیم در زمینه طراحی اختراعات نوین و بومی سازی آن در کشور شد و در مسابقات مکانیک سیالات در اصفهان نیز در دو بخش ساخت نماهنگ و پروژه‌های عملی تیم آدمون به ترتیب مقام دوم و چهارم این مسابقات در بین 28 تیم شرکت کننده از دانشگاه‌های سراسر کشور را به دست آورد که در بخش پروژه عملی با ساخت ویسکومتر موفق شد امتیازهای لازم را از نظر دقت اندازه‌گیری، نوآوری و هزینه ساخت کمتر کسب کرده و به مقام چهارم مسابقات برسد.

همچنین در جشنواره اختراعات و تکنولوژی‌های برتر که در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد هم اختراع پمپ هیدرولیکی تیم آدمون به عنوان یکی از طرح‌های برگزیده جشنواره منتخب شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار