رئیس کل دادگستری البرز گفت: خط قرمز دادگستری کل استان در پرونده‌های کمیسیون ماده ۱۰۰، موضوع حذف پارکینگ و تبدیل آن به جریمه نقدی است.
کد خبر: ۱۱۲۵۹۶۴
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۸ 12 September 2023

به گزارش «تابناک البرز» حسین فاضلی هریکندی در دیدار مردمی این هفته مسئولان قضائی استان البرز در حوزه ریاست دادگستری کل استان، شخصاً میزبان مراجعان بود و ضمن دیدار و گفت و گو با آن‌ها به درخواست‌های حقوقی و قضائی مطروحه ۲۱ نفر از مراجعان رسیدگی و دستورات مقتضی را صادر کرد.

رئیس کل دادگستری استان البرز در این دیدار به درخواست‌های مختلف مراجعان که موضوعاتی از قبیل تسریع در رسیدگی، اختلافات ملکی، درخواست مرخصی زندانیان، مشکلات تعاونی‌های مسکن و برخی مباحث مرتبط با شهرداری بود رسیدگی کرد.

حسین فاضلی‌هریکندی در خصوص یکی از این دیدارها که مرتبط با رأی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری و حکم تخریب صادر شده بود تصریح کرد: همانطور که بارها از طریق اطلاع رسانی‌های مختلف اعلام شده خط قرمز دادگستری کل استان البرز در پرونده‌های کمیسیون ماده ۱۰۰، موضوع حذف پارکینگ و تبدیل آن به جریمه نقدی است که تأکیدات و دستورات لازم به این کمیسیون توسط دستگاه قضائی استان انجام شده و سازندگان حتماً توجه کنند که امکان تبدیل حذف پارکینگ و تبدیل به جریمه و صدور سند وجود ندارد.

یکی از مراجعان از تأخیر چندماهه در صدور رأی از سوی یکی از شعب دادگاه‌های یکی از حوزه‌های قضائی استان گلایه داشت که رئیس کل دادگستری استان البرز بلافاصله با رئیس دادگستری این حوزه قضائی تماس و ضمن تاکید بر نظارت بر شعبات و برخورد انتظامی با تخلفات احتمالی، دستور داد در ظرف کمتر از یک هفته وضعیت این پرونده تعیین تکلیف شود.

عالی‌ترین مقام قضائی استان البرز تعداد درخواست‌های مورد بررسی قرار گرفته توسط مسئولان قضائی در هفته جاری را یک هزار و ۳۳۶ مورد عنوان کرد و متذکر شد: این دیدارها در همه حوزه‌های قضائی، همچنین معاونان رئیس کل عمدتاً به صورت ثابت و روزهای سه شنبه برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار