سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: با توجه به دستور و پیگیری‌های استاندار باند رفت آزاد راه تهران- شمال تا بهار ۱۴۰۲ زیر بار ترافیک می‌رود.
کد خبر: ۱۰۸۸۶۶۸
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶ 22 January 2023
به گزارش «تابناک البرز» احمد افضلی در حاشیه بازدید از آزاد راه تهران- شمال اظهار داشت: پروژه آزادراه تهران-شمال که عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۷۶ آغاز شده، تاکنون فاز اول و چهارم این محور آزادراهی ۳۲ کیلومتر و ۲۰ کیلومتر افتتاح شده و در حال بهره‌برداری است.

وی افزود: از فاز دوم این آزادراه نیز تاکنون تونل البرز به‌عنوان طولانی‌ترین تونل کشور به طول بیش از شش کیلومتر به بهره‌برداری رسیده و پس از تکمیل فاز دو، فاز سوم آزادراه تهران-شمال باقی می‌ماند که از پل زنگوله در ابتدای استان مازندران آغاز شده و به طول ۴۷ کیلومتر ادامه پیدا کرده و در سه راهی دشت نظیر به فاز چهارم این آزادراه متصل می‌شود.

افضلی خاطر نشان کرد: در عین حال باند غربی منطقه دو آزادراه تهران-شمال اکنون در مراحل پایان است و اعلام شده که با تأمین به‌موقع منابع اعتباری تا پایان سال مالی ۱۴۰۱ آماده بهره‌برداری می‌شود. عملیات اجرایی باند شرقی نیز تا پایان سال مالی ۱۴۰۲ آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی درباره میزان پیشرفت آزادراه تهران-شمال بیان کرد: باند رفت قطعه دوم آزاد راه تهران شمال به پیشرفت فیزیکی ٨٩ درصدی رسیده و پیشرفت فیزیکی کل این منطقه ۶۵ درصد است و پیش‌بینی می‌کنیم با تأمین مالی طی سه سال آینده به اتمام برسد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز در خصوص زمان بهره‌برداری از باند رفت آزادراه تهران-شمال خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی این آزادراه تا پایان سال تمام می‌شود اما اقدامات ایمنی ازجمله تأسیسات کنترلی، روشنایی تونل‌ها، جت‌فن‌هایی که باید در تونل‌ها نصب شود و سیستم‌های هوشمند، کمی زمان‌بر است.

وی در پاسخ به اینکه آیا باند رفت تا بهار ۱۴۰۲ برای مردم هم قابل استفاده خواهد شد، گفت: تا بهار ۱۴۰۲ این کار حتماً انجام می‌شود در این راستا با توجه به تاکید استاندار البرز مقرر شده است با اتمام عملیات عمرانی این بخش، در دهه مبارک فجر شاهد افتتاح و بهره برداری از باند رفت آزاد راه تهران- شمال باشیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار