مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز از تشکیل صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج در استان برای تامین دارو و هزینه های درمانی رایگان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۸۶۳۴۴
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۴ 09 January 2023

به گزارش «تابناک البرز» محمد جواد کاظیمینی در نشست کمیته بیماران خاص و صعب العلاج البرز افزود: بیمارانی که اطلاعات آنان در سامانه‌های وزارت بهداشت ثبت شده، علاوه بر خدمات و تعهدات بیمه‌های پایه و تکمیلی، از این مزایای این صندوق خدمات رایگان دریافت می‌کنند.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز بیان کرد: در راستای سیاست های دولت مردمی سیزدهم در حوزه بهداشت و درمان، تسهیلات ویژه و خدمات رایگانی برای شهروندان عزیزی که مبتلا به بیماری های خاص شده ایجاد شده است.

وی افزود: تسهیلات قرض الحسنه ویژه برای بیماران توسط بانک های عامل با یک نفر ضامن پرداخت می شود.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز گفت: صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج به جهت حمایت های ویژه از بیماران خاص ایجاد شده است.

کاظمینی با اشاره به رایگان بودن هزینه های دیالیز برای بیماران دیالیزی، شیمی درمانی و رادیو تراپی در بیمارستان های دولتی، افزود: تمام هزینه های درمان بیماران خاص و صعب العلاج مدد جو کمیته امداد خمینی تا سه دهک اول و در شرایطی تا دهک های پنجم رایگان است.

وی گفت: با هدف ارایه خدمات درمانی مطلوب تر به بیماران سرطانی و درمان تخصصی از جمله؛ پرتو درمانی، یک مرکز تخصصی در مجاورت بیمارستان امام علی (ع) یا همان باهنر سابق در حال راه اندازی است و از سال آینده به ارائه خدمت به بیماران می پردازد.

کاظمینی تصریح کرد: در راستای ارایه خدمات بهتر به بیماران تالاسمی در استان تعداد کیسه های فیلتردار در ۶ماهه اول سال جاری به تعداد ۲ هزار و ۹۹ واحد توسط سازمان انتقال خون استان تهیه شده است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز گفت: با توجه به اینکه بیماران ام اس باید چهار مرحله داروی خاص این بیماری را مصرف کنند و نظر به اینکه این دارو به یکباره افزایش قیمت داشته است، با هماهنگی های به عمل آمده با بیمه سلامت، هلال احمر و صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج هزینه های مترقبه این دارو تامین شده است و بیماران ام اس درخصوص هزینه این دارو مشکلی نخواهند داشت و پیگیری این مهم به انجمن حمایت از بیماران ام اس سپرده شده است.

کاظمینی افزود: در خصوص بازسازی و نوسازی فضای فیزیکی بخش دیالیز بیمارستان امام علی (ع) نیز اقداماتی صورت گرفته که در این زمینه ۱۷ تخت دیالیز موجود آن تعویض و تخت های جدید و با استاندارد جایگزین آن شد.

وی اظهار کرد: با پیگیری های به عمل آمده، تعداد ۲ دستگاه دیالیز تهیه و به بیمارستان شریعتی و یک دستگاه دیگر نیز توسط خیّرین به بیمارستان شهید رجائی اهدا و به ظرفیت دستگاه های دیالیز استان اضافه شد.

کاظمینی تصریح کرد: در مورد رسیدگی به امور اتباع و مهاجرین خارجی که دچار بیماری های خاص می باشند، در صورتی این افراد دارای مجور قانونی باشند، در صورت بستری ۹۰درصد هزینه ها و در بخش سرپایی ۷۰ درصد هزینه های آنان رایگان می باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار