رییس پلیس فتا البرز درخصوص خرید های اینترنتی هشدار داد و گفت: کاربران از فروشگاه های بدون نماد اعتماد الکترونیکی خرید نکنند.
کد خبر: ۱۰۸۰۹۵۱
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸ 07 December 2022

به گزارش «تابناک البرز» سرهنگ رسول جلیلیان اظهار داشت: مجرمان سایبری با جعل نماد اعتماد الکترونیکی و راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی جعلی اقدام به کلاهبرداری می کنند و کاربران قبل از خرید، از اصالت نماد اعتماد الکترونیکی از وب سایت enamad.ir اطمینان حاصل کنند.

وی اضافه کرد: نماد اعتماد در وب سایت فروشگاه یک لینک حاوی اطلاعات فروشگاه است و با نشانی enamad.ir آغاز شده و آدرس (URL) فروشگاهی که در صفحه نماد اعتماد مجوز دارد .

جلیلیان خاطرنشان کرد : فروشگاه‌های اینترنتی در شبکه های اجتماعی چنانچه دارای وب سایت معتبر و نماد اعتماد الکترونیکی نباشند قابل اعتماد نیستند.

وی اضافه کرد: کاربران خریدهای خود را به صورت پرداخت در محل سفارش و از پرداخت بیعانه خودداری کنند و در هنگام خریدهای اینترنتی مراقب لینک‌های جعلی ارسال شده توسط کلاهبرداران باشند و به هیچ عنوان روی آنها کلیک نکنند.

جلیلیان یادآورشد : تبلیغات در فضای مجازی نیز غیر واقعی وجود دارد که در برخی از آنها هویت واقعی فروشنده و مکان وی مشخص نیست و کاربران با دقت کافی باید اصالت کالا را مد نظر قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: کاربران قبل از احراز هویت فروشنده، از پرداخت وجه و بیعانه خودداری ، آگهی‌هایی که قیمت وسوسه انگیز دارند توجهی نکنند و از سرویس‌های تضمین خرید استفاده چرا که این سرویس‌ها پس از تایید دریافت کالا توسط خریدار، وجه کالا را به فروشنده تحویل می‌دهند.

رییس پلیس فتا البرز یادآورشد: کاربران قبل از خرید اعتبار فروشگاه های اینترنتی را بررسی کنند و مراقب صفحات و درگاه های پرداخت جعلی باشند.

وی تاکید کرد: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار