رییس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز اعلام کرد: به مناسبت هفته فراجا، طرح تقسیط جرائم تخلفات رانندگی و ترخیص موقت وسایل نقلیه توقیفی دارای خلافی بالای ۱۰ میلیون ریال در این استان اجرا شد. 
کد خبر: ۱۰۷۰۷۲۰
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۸ 06 October 2022

به گزارش «تابناک البرز» سرهنگ حمدالله رحمتی پور اظهار داشت: امسال هفته فراجا با شعار "پلیس خادم مردم، مردم حامی پلیس"  نامگذاری شده که به همین منظور مالکان یا نمایندگان وسایل نقلیه توقیفی که فقط به علت شکایت تبصره ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات، دارای خلافی بیش از ۱۰ میلیون ریال و تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال می باشند می توانند با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰  با پرداخت میزان جرایم معوق به صورت اقساطی در طول یک سال نسبت به ترخیص موقت خودروی خود اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند تا ۲۰ مهرماه جاری نسبت به تقسیط وسیله نقلیه خود اقدام کنند.

وی دربخش دیگری از سخنان خود از افزایش ساعت فعالیت اداره های زیر مجموعه پلیس راهور خبرداد و گفت: ادارات پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز از جمله  اجرائیات، صدور گواهینامه، شماره گذاری، آزمایشات، ستاد ترخیص و مرکز تعویض پلاک قزلحصار ۱۶الی ۱۹ مهر ماه جاری تا ساعت ۱۶ به متقاضیان خدمات ارائه می کند.

رحمتی پور همچنین از اجرای طرح بخشودگی جرائم تردد در محدودیتهای کرونایی در استان البرزاشاره کرد وخاطرنشان کرد: مالکین وسایل نقلیه ای که دارای مجوز تردد از فرمانداری ها بوده و اعمال قانون شده اند، تخلفات ثبت شده برای وسایل نقلیه با کاربری عمومی (اتوبوس، مینی بوس، کامیون، کامیونت، وانت بارهای( شخصی و عمومی)، تاکسی، خودروهای با کاربری امدادی، انتظامی، نظامی) که مشمول محدودیت و ممنوعیت نمی‌شود می توانند از این بخشودگی استفاده کنند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: همچنین تخلفات ثبت شده برای وسایل نقلیه کارکنان دستگاه‌های دولتی که محل سکونت آنها با محل کارشان در یک منطقه قرار ندارد،  رانندگانی که جهت مداوا به مراکز درمانی، مراجع قضایی به دلیل ضرورت و تعیین وقت مراجعه نموده اند با ارائه مدارک و اسناد مثبته ،  تخلفات ثبت شده برای خودروهای وانت بار شخصی که در حوزه مراکز خدمات شهرداری‌ها، اداره برق، اداره گاز، آب و فاضلاب فعالیت می‌نمایند و در معابر شهری مشمول جریمه شده اندو  تخلفات ثبت شده برای خودروی کارکنان کادر درمانی که دارای مجوز تردد و معرفی نامه از سازمان مربوطه میباشد با ارائه مدارک از آن طریق مشمول این طرح هستند.
رحمتی پور در خصوص خودروهایی که از ابتدای سال جاری ضمن اعلام ممنوعیت تردد در طرح ها و محدودیتهای کرونایی در محورهای مواصلاتی کشور اعمال قانون شده اند یادآورشد : مالکین این وسایل نقلیه صرفاً در صورت ارائه گواهی تزریق ۲ نوبت واکسن مشمول بخشودگی جرائم مذکور خواهند بود.
وی افزود: شهروندان می نوانند با در دست داشتن مدارک و اسناد معتبر به اداره اجرائیات ستاد پلیس راهور استان یا پلیس راهور شهرستانهای تابعه مراجعه نمایند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
وبگردی
آخرین اخبار