مدیرکل استاندارد البرز از جعلی بودن علامت استاندارد بر رو نمک خوراکی با نام تجاری "آوا" خبر داد و به مصرف کنندگان‌ توصیه کرد از خرید این محصول غیر استاندارد خودداری کنند.
کد خبر: ۱۰۴۶۸۸۳
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۸ 25 May 2022

به گزارش «تابناک البرز» محمد حسین طاهری گفت: با بررسی‌های انجام شده، مشخص شد فرآورده نمک با نام تجاری آوا، با علامت استاندارد و بدون کد رهگیری استاندارد جعلی بوده و تولید، تمرکز و فروش این فرآورده بدون داشتن پروانه کاربرد علامت استاندارد ممنوع است.

وی با اشاره به اینکه این محصول فرآورده‌ی شده مشمول مقررات استاندارد اجباری است افزود:طبق قانون تولید ، توزیع و فروش کالاهای مشمول استاندارد اجباری با کیفیت پایین تر از استاندارد یا بدون علامت استاندارد ایران ممنوع است.

وی  خطاب به فروشندگان مواد غذایی در بازار مصرف البرز تصریح کرد: توزیع و عرضه‌ی این محصول فاقد کیفیت با  نشان جعلی استاندارد در سراسر کشور  ممنوع است و با متخلفان طبق قانون  برخورد می شود.

طاهری همچنین به مردم استان توصیه کرد که در صورت مشاهده‌ عرضه‌ این محصول غیراستاندارد در سطح بازار ، از طریق تلفن گویا ۱۵۱۷ یا شماره ۳۲۸۶۷۹۲۷-۰۲۶ مراتب را  به اداره‌کل استاندارد استان البرز اطلاع‌ دهند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار