رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: استقبال از نخستین جشنواره گل محمدی و گلاب‌گیری کرج قابل توجه بوده و این موضوع نشان دهنده علاقه شهروندان به برپایی و تداوم جشنواره فرهنگی و موضوعی است.
کد خبر: ۱۰۴۶۰۱۶
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷ 21 May 2022

به گزارش «تابناک البرز» عبداله پور گفت: پنجشنبه و جمعه جشنواره گلاب‌گیری میزبان بیش از ۲۰ هزار نفر از شهروندان و گردشگران بود.

او می گوید: این موضوع نشان دهنده علاقه شهروندان به برپایی و تداوم جشنواره فرهنگی و موضوعی است.

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: با معتدل شدن هوا در این فصل یکی از اولویت‌ها و دغدغه‌های مدیریت شهری فراهم کردن بستری مناسب برای غنی سازی اوقات فراغت شهروندان و ترویج روحیه شادی و نشاط در بین آنان است و نخستین جشنواره گل محمدی و گلاب‌گیری کرج با مشارکت شهر کاشان با همین هدف برنامه ریزی شده است.

به گفته عبداله پور شبیه سازی و زیست‌بوم و خاستگاه اقوام مختلف کشور در پارک ملی ایران کوچک، یکی ازجاذبه‌های متفاوتی است که در کنار بازدید از جشنواره‌های موضوعی تجربه جدیدی را برای گردشگران رقم می‌زند.

او گفت: جشنواره گلاب گیری با ارائه غرفه‌های تخصصی و طراحی‌ها ویژه با هدف ترویج و فرهنگ سازی درباره استفاده صحیح ازعرقیات گیاهی، آشناکردن مردم بویژه کودکان و نوجوانان با روش‌های سنتی گلاب گیری، و با اجرای آیین‌های سنتی ومرتبط همچون آیین سنتی گل غلتان و موسیقی‌های اقوام مختلف برگزار شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار