یک شرکت دانش بنیان به عنوان اولین تولید کننده دستگاه های سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی کشور مستقر در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام موفق به کسب مدال نقره طراحی مسابقات معتبر بین المللی A Design۲۰۲۱ شد.
کد خبر: ۱۰۴۳۶۶۲
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۲ 09 May 2022

به گزارش «تابناک البرز» یکی از مشکلاتی که از سالیان دور تاکنون بخش تولید ما را به شدت درگیر و سبب شده تا آنچنان که باید تولید کنندگان ما نتوانند نسبت به معرفی کالاهای خود در بازارهای جهانی اقدام نمایند عدم توجه کافی به طراحی محصولاتشان برای رقابت با نمونه های خارجی بوده است؛  این در حالی است که با مطرح شدن ایده ایجاد شرکت های دانش بنیان در سال های اخیر، هر ساله شاهد افزایش کمی این شرکت ها در کشور هستیم و امروزه موضوع طراحی محصولات در شرکت های تولیدی به یکی از چالش های اصلی تبدیل شده تا تولید کنندگان ایرانی بتوانند ضمن ارائه محصولی در شان مردم عزیز ایران، در عرصه های بین المللی نیز حرفی برای گفتن داشته باشیم.

بر  همین اساس این شرکت از سال ۱۳۹۶ با بکارگیری تیم مجرب در بخش طراحی صنعتی خود برای تولید محصولی در کلاس جهانی، موفق به کسب مدال نقره طراحی مسابقات بین المللی A Design ۲۰۲۱ در بخش تجهیزات پزشکی برای ۲ محصول سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی خود با نام های تجاری ZINO  و LUNA  شد. 

این جایزه یکی از معتبر ترین جایزه های طراحی صنعتی در دنیا محسوب می شود که سالانه در بخش های مختلف به بهترین محصولات تولیدی از لحاظ طراحی اعطا می گردد.

این شرکت پیش از این نیز موفق به کسب جایزه طراحی صنعتی IDA Design ۲۰۲۱ در کشور آمریکا شده است .

این در حالی است که برای نخستین بار است که یک شرکت تولید کننده تجهیزات پزشکی در کشور توانسته در مسابقات بین المللی با حضور کمپانی های مطرح  دنیا چنین عنوانی را کسب نماید.

لازم به ذکر است به همت جوانان ایرانی در سال ۱۳۹۹ و با بیش از سه  سال کار شبانه روزی نخستین دستگاه های سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی ساخت ایران توسط  این شرکت دانش بنیان تولید و به بازار عرضه شد.

 مسابقات معتبر بین المللی A Design۲۰۲۱  هر ساله  به میزبانی کشور ایتالیا برگزار می شود که سالانه ده ها اثر از سراسر جهان در رشته های مختلف  این مسابقات شرکت می کنند.
 در این دوره نیز ۲ اثر شامل طراحی و ساخت دستگاه های سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی  از ایران در بخش تجهیزات پزشکی برای نخستین بار به این مسابقات ارسال شد.

 هدف اصلی  از این رقابت ایجاد یک آگاهی و درک جهانی برای شیوه ها و اصول طراحی خوب با برجسته کردن بهترین طرح ها در همه کشورها و در همه زمینه های صنعتی است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار