رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: برای ممانعت از تخریب راه‌های استان طرح ویژه برخورد با حمل اضافه‌بار توسط ناوگان باری در البرز اجرا می‌شود.
کد خبر: ۱۰۴۳۴۴۴
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۷ 08 May 2022

به گزارش «تابناک البرز» پیمان بختیاری در حاشیه بازدید از یکی از پایانه‌های حمل بار در استان البرز اظهار کرد: از آنجا که حمل بار اضافی موجب کاهش ایمنی سفر می‌شود و کنترل وسیله نقلیه را سخت‌تر و احتمال بروز تصادف‌های رانندگی را بیشتر می‌کند و آسیب جدی به راه‌ها و ابنیه فنی می‌رساند، طرح شناسایی و برخورد با متخلفین اضافه‌بار از ابتدای سال با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه طرح مذکور در قالب گشت‌های مشترک با همکاری پلیس راه استان و انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقل کالا، در کلیه محورها به خصوص در محورهای پرتردد اجرا می‌شود، افزود: سال گذشته، براساس اعلام گشت‌های کنترلی، ۶۰۴ مورد پرونده تخلف برای رسیدگی به کمیسیون‌های مربوطه ارجاع داده شد که با متخلفان برابر ضوابط برخورد می‌شود.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز خاطرنشان کرد: با توجه به سهم زیاد وسایل نقلیه باری در ترددهای روزانه استان، به منظور تشدید نظارت‌ها در محورهای مهم استان ضمن نظارت و کنترل توسط باسکول‌های ثابت و سیار، اقداماتی مثل توقیف وسیله نقلیه به جهت جلوگیری از تکرار تخلف و خسارت به سرمایه ملی با همکاری پلیس‌راه در دست اجرا است.

وی متذکر شد: حمل میزان بار بر اساس مندرجات کارت ناوگان تعیین می‌شود و حمل بیش از ظرفیت تعیین‌شده اضافه تناژ محسوب می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار