مهرداد بابایی، سخنگوی ستاد کرونای استان البرز گفت: به زودی کودکان ۵ تا ۱۱ سال با رضایت والدین می‌توانند با تزریق واکسن در مقابل کرونا ایمن شوند.
کد خبر: ۱۰۲۴۰۹۸
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲ 23 January 2022

نوبت واکسن کودکان ۵ تا ۱۱ ساله رسید

به گزارش «تابناک البرز» مهرداد بابایی، سخنگوی ستاد کرونای استان البرز اظهار کرد: با تصویب کمیته ملی واکسن، به زودی امکان تزریق واکسن کرونا به کودکان ۵ تا ۱۱ ساله ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: پس از معرفی نوع واکسن و مراکز تجمیعی تزریق، کودکان ۵ تا ۱۱ سال با رضایت والدین می‌توانند با تزریق واکسن در مقابل کرونا ایمن شوند.

این مسئول در ادامه با اشاره به وضعیت تزریق دز سوم واکسن در استان اظهار کرد: تا به امروز ۲۰ درصد افزاد بالای ۱۲ سال استان دز سوم خود را دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تزریق واکسن به خصوص دز سوم بهترین راه برای پیشگیری از ابتلا به کرونا است، تاکید کرد: در کنار تزریق واکسن، رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک نقش به سزایی دارد.

بابایی با اشاره به افزایش تعداد تست‌های مثبت کرونا در استان گفت: طی چند روز گذشته تعداد کرونا مثبتی‌های استان به بیش از ۵۰ نفر در روز رسیده است.

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز گفت: هر چند تعداد مراجعان سرپایی به مراکز درمانی استان افزایش محسوسی نداشته و همچنان بین ۱۵۰ الی ۱۶۰ نفر در روز است، ولی تعداد تست‌های مثبت افزایش داشته که این نشان می‌دهد شهروندان بیشتر باید مراقب باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار